Geriausias šaldymo poveikis

Wortie – greita, saugu ir efektyvu

Apie paprastąsias karpas


Karpas sukelia žmogaus papilomos virusas (ŽPV). Nustatyta daugiau nei 100 skirtingų ŽPV tipų, iš kurių dažniausi yra 1, 2, 3, 4, 7, 10 ir 27. Virusai gali patekti į odą per mažus epitelinio sluoksnio pažeidimus. Infekcija pasireiškia kaip keratinocitų metaplazija, per ją ilgainiui susiformuoja ir nukrenta keratovalino granulės. Viruso infekuoti keratinocitai nesunaikinami. Taip virusas apsaugomas nuo šeimininko imuninės sistemos, todėl karpos gali nuolat augti.

 

 

Apie pėdų karpas

 

Pėdų karpas sukelia žmogaus papilomos virusas. Jos ypač paplitusios, dauguma žmonių su jomis susiduria bent kartą gyvenime. Pėdų karpos yra užkrečiamos ir gali būti skausmingos, ypač jei atsiranda ant padų. Pėdų karpos plinta odai liečiantis su oda arba netiesiogiai per užkrėstus paviršius (pvz., baseinuose ar bendruose dušuose), tačiau didesnė rizika, nei naudojantis baseinais ar bendromis prausyklomis, kyla, jei karpų turi šeimos narys arba jei karpos labai paplitusios vaiko klasėje. Įdrėskus ar sutrenkus, karpa gali kraujuoti ir per odos pažeidimus virusas lengviau plinta į kitas kūno dalis.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Apie odos išaugas

 

Kodėl auga odos išaugos?

 

Mokslininkai dar nėra visiškai išsiaiškinę odos išaugos atsiradimo priežasčių, nors daugelis jų sutinka, kad labiausia tikėtina teorija – trynimas sukelia trintį, o odos išaugos paprastai formuojasi tokiose raukšlėse, netoli liemenėlės petnešėlių atramos ar susegimo vietų. 

 

Kiti galimi veiksniai – tam tikros ŽPV (žmonių karpas sukeliančio viruso) formos, hormonų pokyčiai nėštumo metu, atsparumas insulinui, pvz., tarp diabetikų.