Geriausias šaldymo poveikis

Wortie – greita, saugu ir efektyvu

Kaip karpos perduodamos?


Karpos lengvai perduodamos tiesiogiai kontaktuojant su žmogaus papilomos virusu. Virusas gali patekti į odą per smulkius epitelinio sluoksnio pažeidimus. Karpos rečiau atsiranda suaugusiesiems, nes daugumai jų yra susiformavęs imunitetas ŽPV tipams, o vaikai vis dar imlūs. Infekcija gali plisti per rankšluosčius, skutimosi peiliukus ar kitus asmeninius daiktus.Po kontakto su ŽPV gali praeiti keletas mėnesių, kol karpa iš lėto užaugs po oda ir ją pastebėsite.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ar užsikrečiama odos išaugomis?

 

Odos išaugomis nėra užsikrečiama. 

Odos išaugų turi 46 % gyventojų. Odos išaugų paplitimas didėja su amžiumi ir jų aptinkama net 59 % suaugusiųjų iki 70 metų amžiaus.

Tikėtina, kad mes visi kada nors susidursime su odos išaugomis; ši tikimybė didėja su amžiumi. Odos išaugų susidarymo tikimybė vienoda vyrams ir moterims. Su odos išaugomis susijęs nėštumas, diabetas ir nutukimas; antsvorio turintys asmenys su odos išaugomis gali susidurti dėl didesnės odos trinties į odą (nes dažniau susidaro odos klostės ir trintis).