Geriausias šaldymo poveikis

Wortie – greita, saugu ir efektyvu

Pagrindinės paprastųjų karpų savybės


-    Paprastosios karpos yra nepiktybinės odos išaugos, kurias sukelia ŽPV (žmogaus papilomos virusas), skatinantis kūgio formos keratino, dažnai pasižyminčio mozaikine struktūra, formavimąsi.
-    Atsikratyti atsiradusių karpų gali būti sunku. Bet įprastai jos išnyksta savaime per keletą mėnesių ar metų.
-    Karpos gali augti bet kurioje kūno vietoje, tačiau dažniausiai atsiranda ant plaštakų ir pėdų. Labiausiai karpos paplitusios tarp mokyklinio amžiaus vaikų ir jaunuolių.
-    Pėdų karpos dėl spaudimo stovint ar vaikštant gali būti įstumiamos po odos paviršiumi. Odos sustorėjimas iš lėto formuojasi aplink visą karpą ir atrodo kaip nuospauda.

Kiek žmonių kenčia nuo karpų?

 

Jungtinėje Karalystėje per metus karpa atsiranda ne mažiau nei vienam iš keturiolikos žmonių (4,4 milijono žmonių per metus). Karpų turi vienas iš penkių 12–16 metų vaikų.

 

Remiantis Jungtinės Karalystės nacionalinės sveikatos tarnybos (angl. National Health Service – NHS) duomenimis, tyrimas, kuriame dalyvavo 1000 vaikų, turinčių karpų, parodė, kad:

 

-    74 % jų turi paprastųjų karpų;
-    24 % jų turi pėdų karpų.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Pagrindinės odos išaugų ypatybės

 

Odos išaugos yra nekenksmingi ir neužkrečiami odos dariniai. Odos išaugą galite atpažinti pagal VISUS šiuos požymius: kūno spalvos, minkšta ir lengvai juda, neskausminga ir išsiskiria iš odos maža ir siaura kojyte. Odos išaugos yra dažnai pasitaikantys įgyjami gerybiniai odos dariniai, kurių skaičius svyruoja nuo vieno iki kelių šimtų. Dalis odos išaugų nukrinta savaime, tačiau dauguma jų išlieka. Medikai odos išaugas vadina akrochordonais.

Akrochordonai arba odos išaugos susidaro tose vietose, kur oda susiraukšlėja ir trinasi į odą ar drabužius, pvz., kaklo, pažastų ir kirkšnies srityse, taip pat ant veido. Nors tiksli šio sveikatos sutrikimo priežastis nėra žinoma, keliuose tyrimuose patologija siejama su ŽPV, kuris sukelia karpas. 

Odos išaugas sudaro kraujo kūneliai ir kolageno skaidulos (baltymų atmaina), kuriuos supa oda. Šios išaugos ant odos paviršiaus laikosi per įvairaus storio (paprastai – ploną) kojytę. Jei odos išaugos dažnai trinasi į drabužius ar kitas medžiagas, jos gali varginti. Kaip tik dėl to dažnai nusprendžiama jas pašalinti, nekalbant apie kosmetiniu požiūriu nepatrauklų ir neigiamus išgyvenimus sukeliantį vaizdą.

 

-    Odos išauga – įprasta odos būklė, pasireiškianti nedideliu kūno spalvos dariniu ant plonos kojelės.
-    Odos išaugų daugiausia aptinkama ant akių vokų, kaklo, pažastų ir kirkšnies srityse, jų dydis dažniausiai svyruoja nuo 1 iki 5 mm.
-    Odos išaugų skaičius didėja su amžiumi; jos retos tarp vaikų, todėl akrochordonų paplitimą šioje amžiaus grupėje reikia papildomai diagnozuoti.
-    Odos išaugų daugiausia aptinkama ant odos raukšlių ar dažnos odos trinties vietose, pvz.:

 

- pažastyse,

- ant akių vokų,

- kirkšnies klostėse,

- sėdmenų klostėse,

- po krūtine.